Projekat „velikiMALI“ ulazi u drugu godinu uz brojne inovacije

21

Mali proizvođači iz različitih regiona Srbije, u poslednjih godinu dana, našli su put do novih kupaca. Njihovih, oko 100 artikala nalaze se na Wolt Market on line prodavnici i zadobili su pažnju i poverenje mnogobrojnih građana u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.

Program „velikiMALI“ se sprovodi uz podršku Projekta „Velika mala privreda” koji finansira USAID, a realizuje ACDI/VOCA u saradnji sa Wolt Marketom.

– Koliko su zaista kvalitetni proizvodi, koje smo do sada ulistali, najbolje pokazuje praćenje njihove prodaje. Ljudi posežu za kupovinom lokalnih proizvoda, autentičnog ukusa, jer žele da konzumiraju domaće i sveže. To je trend koji primećujemo da je u porastu. Nešto što ne predstavlja serijsku proizvodnju i još uvek ima dodir nečije vešte ruke, emocije koja je uložena u njegovo stvaranje. To je njihova prednost, a mi smo tu da učinimo da bude ispoštovan protokol hladnog lanca, higijene koja je na najvišem nivou, i naravno dostave u roku od 30 minuta. Osim toga, Wolt Market snažno promoviše i pomaže njihovu vidljivost kroz različite marketinške aktivnosti – istakao je Kristijan Popović, generalni direktor ove kompanije.

Do sada su se u program uključili proizvođači svežih i prerađenih prehrambenih proizvoda, ali i kozmetike, tekstila i drugih neprehrambenih proizvoda iz Novog Pazara, Prijepolja, Bujanovca, Knjaževca, Negotina, Kruševca, Užica i drugih gradova širom Srbije.

– Lokalni proizvođači imaju bogatu ponudu, ali kako većina njih nema iskustvo, a ni mogućnost plasmana putem prodajnih lanaca, kao najbolje rešenje pokazalo se predstavljanje putem online kanala prodaje i to, već razrađenih poput Wolt Marketa. Zajedno nastavljamo da pomažemo malim proizvođačima i u narednom ciklusu, uvodeći nove proizvodne grupe i brojne inovacije u njihovoj edukaciji i promovisanju. Pored inovativnog kanala prodaje, proizvođači na ovaj način stiču i nova znanja, testiraju svoj proizvod na tržištu, ali i grade sopstveni brend, a korist imaju ne samo oni, već i lokalna zajednica, jer time stvaramo bolje uslove za rad – izjavio je Slobodan Branković sa Projekta „Velika mala privreda“ koji finansira USAID.

Na ovaj način Wolt Market i USAID pružaju podršku i ženskom preduzetništvu, budući da se u okviru projekta „velikiMALI“ na Wolt Marketima mogu naći i originalni, inovativni proizvodi preduzetnica. Jedan od njih je lokalni brend sa juga Srbije „Žuti list“ Slađane Tasić iz Vranja koja proizvodi konzervirano voće i povrće, a ti proizvodi vrhunskog kvaliteta su, zahvaljujući ovom projektu, našli put do krajnjih kupaca širom zemlje i regiona.

– Zaštitni simbol Vranja je žuto cveće, pa je tako i „Žuti list“ ponosno poneo taj naziv, kao reprezent najboljih ukusa juga Srbije. List – predstavlja omaž svim biljkama i sirovinama koje daju osnovu neponovljivog ukusa našim proizvodima – istakla je Slađana Tasić.

Wolt platforma na tržištu Srbije posluje od 2019. godine, a u junu 2022. je pokrenut Wolt Market segment sa trenutno šest marketa (četiri u Beogradu, jedan u Novom Sadu i jedan u Nišu). Koncept poslovanja je dostava namirnica za manje od 30 min, a svojim asortimanom potrošačima se nude sve kategorije proizvoda, od sveže hrane do tehnike i igračaka za decu ali i odrasle. Wolt Market je za samo dve godine postojanja na tržištu Srbije već osvojio nagradu za „Food&Beverage Online Store of the year“ u okviru Hot Spot eCommerce Awards.

Foto: Wolt Market


reklama