Početna Novo U Bratuncu podeljeno preko 15 hiljada sadnica maline

U Bratuncu podeljeno preko 15 hiljada sadnica maline

57

Za 35 uzgajivača maline na području opštine Bratunac besplatno je podeljeno 15.700 sadnica za obnovu i proširenje postojećih zasada.

Kao i prethodnih godina besplatno su podeljene sadnice sorti miker i vilamet koje se uzgajaju na području bratunačke opštine, vodeće u proizvodnji ovog voća u Republici Srpskoj.

Sadnice malina podelili su predstavnici opštine Bratunac i Firme za uzgoj sadnica „Malina“, koja je u opštinskom vlasništvu.

Zamjenik načelnika Bratunca Ninko Tešić izjavio je novinarima da je ovo nastavak podrške poljoprivrednim proizvođačima koja se realizuje više godina.

On je izrazio zadovoljstvo interesovanjem stanovnika da se bave ovom vrstom poljoprivredne proizvodnje i njihovom odlučnošću da ostanu na svojim imanjima i žive od svog rada.

– Verujemo da će ovakve aktivnosti doprineti razvoju agrarne proizvodnje, a ujedno predstavljaju i konkretnu podršku našim vrednim poljoprivrednicima. Nastojaćemo da nastavimo sa sličnim aktivnostima – rekao je Tešić.

Foto: Opština Bratunac, Envato