Početna Novo Ministarstvo uputilo izvinjenje poljoprivrednicima zbog zastoja isplata subvencija!

Ministarstvo uputilo izvinjenje poljoprivrednicima zbog zastoja isplata subvencija!

162

Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede izdalo je saopštenje kako bi obavestilo poljoprivredne proizvođače i javnost da je došlo do privremenog zastoja u radu informacionih sistema koji se koriste za obradu i isplatu podsticaja, usled tehničkog problema u sistemu napajanja u okviru eksterne infrastrukture od koje zavisi rad više državnih servisa, a ne samo sistema u poljoprivredi.

Zbog ovog neočekivanog prekida rada sistema, korisnici tokom prethodnih dana nisu bili u mogućnosti da pristupe uslugama, niti je bilo moguće nastaviti redovnu obradu zahteva i isplate podsticaja. Sve nadležne službe su, kako navode iz Ministarstva, u stalnoj komunikaciji sa tehničkim timovima koji rade na otklanjanju problema i očekuje se da sistem ponovo bude u punoj funkciji u najkraćem roku.

Ministarstvo poljoprivrede uputilo je izvinjenje poljoprivrednicima zbog kašnjenja u isplatama koje je nastalo usled okolnosti na koje Uprava za agrarna plaćanja nije mogla da utiče. Iz ove ustanove navode da su apsolutno svesni koliko je svako odlaganje isplata osetljivo za poljoprivredna gazdinstva i upravo zbog toga su sve službe angažovane da se čim se sistem stabilizuje nastavi sa redovnom dinamikom isplata.

Prema trenutnim informacijama, nastavak isplate podsticaja očekuje se već od ponedeljka, odmah po uspostavljanju punog rada sistema.

Ministarstvo poljoprivrede navodi da ostaje u stalnom kontaktu sa nadležnim službama i o svim novim informacijama blagovremeno će obaveštavati javnost.

Izvor: Ministarstvo poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede

Foto: freepik; Pixabay