U prostorijama univerziteta ’Educons’ u Sremskoj Kamenici održana je treća sednica skupštine Vojvođanskog klastera organske poljoprivrede – VOK.
Na skupštini su izneti dosadašnji rezultati kao i planovi za buduće delovanje. Jedna od najvažnijih novina je uspostavljanje saradnje s dobavljačima semena, đubriva i zaštitinih sredstava, koji će ubuduće odobravati značajne rabate članovima VOK-a, pogotovo u slučajevima kada se radi objedinjena nabavka. Na sednici je takođe promovisan novi menadžer klastera, Marija Nikolajev, a u VOK je primljeno još 11 novih članova.
Ova organizacija u svom članstvu ima institute, fakultete, škole, organizacije i proizvođače koji se bave organskom poljoprivredom. Cilj njenog postojanja je da se svi oni povežu i pomognu razvoju ove perspektivne grane poljoprivrede.
Izvor: poljoprivrednik.net
Foto: Cover Images
