„Dunav osiguranje“ – pouzdan partner poljoprivrednih proizvođača

9

Porodična firma Agro Plus DOO Sombor, koja uspešno proizvodi ratarske kulture na 800 hektara i drži farmu sa oko 500 mlečnih krava, istakla je kao veoma važan segment osiguranje poslovanja i zbog toga je ukazala poverenje kompaniji Dunav osiguranje kao pouzdanom partneru.

Somborska kompanija posluje više od tri decenije na severu Vojvodine i važi za primer dobre prakse po evropskim i svetskim standardima, a pored ostalog beleži godišnje prinose mleka od oko milion i 600 litara i poseduje i elektrane na bio-gas, što čine sinergetski efekat i sigurnost za poslovanje.

Zamenik direktora u kompaniji Agro Plus DOO Sombor Srđan Miljanić ističe da je za preduzeće čija se vizija iz godine u godinu podiže na viši stepen, od izuzetne važnosti osiguranje svih segmenata poslovanja.

– Već nekoliko godina unazad uspešno sarađujemo sa kompanijom „Dunav osiguranje“, u kojoj smo prepoznali partnera koji adekvatno i pravovremeno prati sve naše poslovne aktivnosti, ima razumevanja, ali isto tako se uz jedan pravi partnerski odnos odnosi prema svim našim potrebama, zahtevima i smatramo da, za sada, imamo pravog i pouzdanog partnera koji može da nas isprati na ovom našem putu i može adekvatno da odgovori svim izazovima s kojima se mi možemo, a nadamo se da nećemo, susresti – rekao je Miljanić.

Dodao je da je osnovna premisa poslovanja što optimalniji biznis.

– Mi smo firma koja odmereno gleda svoje buduće poslovne poteze, ali i u kontinuitetu investiramo, pre svega u poslovne procese, mehanizaciju, ljude, edukaciju i inovativni pristup, odnosno praćenje svetskih standarda u svim segmentima kojima se bavimo – kaže on.

Šef Službe za koordinaciju u osiguranju poljoprivrede „Dunav osiguranja“ Miloš Obrenović ističe da kompanija nudi široku paletu svojih proizvoda imovinskih osiguranja gde jeste zapravo osiguranje poljoprivrede.

– Naš partner kompanija Agro plus je prepoznala naše proizvode i veliko interesovanje izrazila u vidu osiguranja kako same poljoprivredne proizvodnje, osiguranja vozila, objekata i sve to vidimo kao jednu zdravu celinu za dalju buduću saradnju – navodi on.

Dodaje da kompanija „Dunav osiguranje“ nudi cenovno osiguranje kao jednu stavku u poljoprivrednoj proizvodnji, ili bilo kojoj drugoj vrsti proizvodnje, za očuvanje sopstvenog biznisa.

– Osiguravajuća društva zajedno sa Ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva svojim poljoprivrednim proizvođačima u vidu subvencija osiguranja daju, odnosno vrše povrat u visini od 40, odnosno 70 odsto, u zavisnosti od područja na kome se izvrši ugovaranje polise osiguranja – pojašnjava Obrenović.

Ističe da kompanija „Dunav osiguranje“ svojim osiguranicima nudi benefite u skladu sa načinom plaćanja, tačnije gde osiguranici mogu izvršiti plaćanje svoje premijske obaveze na više mesečnih rata, zatim po skidanju spostvene žetve ili berbe gajenih kultura, a isto tako ako osiguranik izvrši plaćanje u celosti sleduje mu popust u visini od 10 odsto na ukupnu premiju i cenu koštanja osiguranja.

Iz kompanije „Dunav osiguranje“ poručuju da je osiguranje investicija, koja samo kao takva daje sigurnost i obezbeđuje poljoprivredna gazdinstva u smislu buduće održivosti.

Foto: Tanjug/Siniša Kopunović