Manjak stručnog osoblja poguralo plate pekarskih šegrta

69

Pekare u Nemačkoj sve teže pronalaze kvalifikovano osoblje, a pekarska industrija suočena je sa nedostatkom radnika. Zbog toga je pekara u bavarskom gradu Bambergu bila prinuđena da udvostruči plate šegrtima.

Šegrti u četiri pekarske filijale u Bambergu sada mogu da se raduju veoma dobrim platama, jer su znatno iznad proseka u toj industriji.

– Udvostručavamo cenu obuke. U prvoj godini školovanja je 1.350 evra umesto 675 evra, u drugoj godini je 1.510 umesto 755 evra, a u trećoj godini je neverovatnih 1.770 evra umesto 885 evra – navedeno je na Facebook stranici lanca pekara.

Udvostručenje plate odnosi se na obuku za poslastičare, pekare i prodavce. Vlasnik pekare ne zna da li će povećanje plata pomoći. On smatra da je radno vreme u pekari posebno veliki minus, jer je između 2:30 i 11 časova, preneo je portal „Feniks magazin“. Međutim, završetak posla ujutru znači i da imate veliki deo dana za odmor, druge poslove i izlete.

Izvor: Politika

Foto: Envato