Početna Novo Ministarka Mesarović obišla radove na Baračkom kanalu u Bezdanu: Trka sa vremenom...

Ministarka Mesarović obišla radove na Baračkom kanalu u Bezdanu: Trka sa vremenom da dunavska voda ponovo dođe do kanala DTD

Ministarka privrede Adrijana Mesarović, pokrajinski sekretar za poljoprivredu, vodoprivredu i šumarstvo, Vladimir Galić i v. d. direktora JVP „Vode Vojvodine“, Igor Kolaković, obišli su pripremne radove na Baračkom kanalu u Bezdanu.

Preko ovog kanala voda iz Dunava stiže do Crpne stanice „Bezdan II“, ali je on zbog istorijski niskog vodostaja presušio. Radovi koji predstoje podrazumevaju njegovo produbljivanje i čišćenje, kako bi voda iz Dunava ponovo stigla do crpne stanice i dalje do kanalske mreže Hidrosistema DTD.

Podsećamo da je Crpna stanica „Bezdan II“ od presudnog značaja za funkcionisanje bačkog dela Hidrosistema DTD, te da se bez njenog rada ne mogu obezbediti dodatne količine vode u kanalima.

A/P: JVP „VodeVojvodine“