Javno preduzeće „Nacionalni park Fruška gora“ saopštilo je da je pokrenulo projekat zaštite ptica na prostoru nacionalnog parka.
– Projekat obuhvata istraživanje i monitoring ptica grabljivica na prostoru Fruške gore, rad zimskog hranilišta za orlove, izgradnju čeke za fotografe, radionice sa decom osnovnih škola i niz drugih aktivnosti – naveli su iz tog preduzeća.
Kako se precizira, projekat „Dugoročno očuvanje ptica grabljivica na području Nacionalnog parka Fruška gora“ sprovodi Nacionalni park „Fruška gora“ uz finansijsku podršku Evropske unije u okviru projekta „EU za Zelenu agendu u Srbiji“.
Projekat uz tehničku i finansijsku podršku Evropske unije i u partnerstvu sa Ministarstvom zaštite životne sredine, sprovodi Program Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP), u saradnji sa Švedskom i Evropskom investicionom bankom, uz dodatna finansijska sredstva koja su obezbedile vlade Švedske, Švajcarske i Srbije.
Foto: Envato
