Svetski dan šuma 21. marta biće obeležen akcijom sadnje sadnica drveća od 20. do 23. marta u više od 90 vrtića i osnovnih škola u Srbiji, saopštili su organizatori.
Akciju organizuju Javno preduzeće ’Srbijašume’ u saradnji sa opštinskim vlastima i lokalnim samoupravama na teritoriji Srbije.
Šumarski inženjeri iz ’Srbijašume’ organizovaćr čas edukacije i donirati sadnice za decu u vrtićima i školama iz 17 gradova Srbije.
Tema Svetskog dana šuma je ’Šume i energija’, u okviru koje će se javnosti ukazati na značaj šuma kao energetskog resursa, na neophodnost očuvanja i zaštitu postojećih šuma, kao i potrebu stalnog povećanja površina pod šumama.
Foto: Cover Images
