Tradicionalna turističko-gastronomska manifestacija „Sremska kulenijada“, ove godine biće održana 6. juna u Erdeviku.
Organizatori manifestacije poručuju da je događaj izuzetna prilika da proizvođači kulena predstave svoje proizvode i odmere kvalitet pred stručnim žirijem.
Predaja uzoraka za ocenjivanje biće organizovana 2. i 3. juna, u periodu od 10 do 17 časova, na dve lokacije – u Regionalnoj privrednoj komori u Sremskoj Mitrovici, u Ulici kralja Petra I 4/2, kao i u Mesnoj zajednici Erdevik, na adresi Trg mladih 1.
Stručni žiri će posle prijema uzoraka ocenjivati kvalitet kulena, a najbolji proizvođači biće nagrađeni priznanjima i titulom najboljeg kulena u Sremu.
Pored takmičarskog dela, manifestacija će okupiti i brojne izlagače domaćih proizvoda, čime će dodatno obogatiti gastronomsku ponudu i promovisati tradiciju ovog kraja.
Svi zainteresovani koji žele da budu deo manifestacije i predstave svoje proizvode mogu rezervisati mesto pozivom na broj telefona 065/275-28-05, dok organizatori pozivaju proizvođače da se na vreme informišu i pripreme svoje uzorke.
Foto: Turistička organizacija opštine Šid
