Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, u okviru posete jugoistoku Srbije, obišao je centar za pakovanje jaja sa farmi kompanije “Agro-Đole” d.o.o. u selu Vinorača u opštini Jagodina. Predsednika je dočekala porodica Đokić, a prisutni su bili i ministar poljoprivrede Dragan Glamočić i ministarka privrede Adrijana Mesarović.
Član Upravnog odbora kompanije “Agro-Đole” d.o.o. Nenad Živković izjavio je da taj centar predstavlja deo domaće poljoprivredne proizvodnje te kompanije koja se bavi uzgojem kokošaka i proizvodnjom jaja. Porodica Đokić iz Jagodine osnovala je 1988. godine malo poljoprivredno gazdinstvo. Tokom godina se gazdinstvo širilo i razvijalo, da bi 1995. godine postalo društvo sa ograničenom odgovornošću, a danas ima oko 300 zaposlenih.
Kompanija “Agro Đole” i dalje je u vrednim porodičnim rukama i, kako navode, sa jednako brige kao na početku. Na farmama uzgajaju dve sorte kokošaka i pilića – Lohman brown, visoko produktivnu sortu, koje su u stanju da snesu do 330 jaja tokom perioda eksploatacije od 52 nedelje i Isa brown – visoko produktivnu sortu, koje brzo sazrevaju, otporne su, a tokom 52 nedelje snesu oko 330 jaja. Kokoške se gaje na šest lokacija – Dragocvet, Bunar, Kovačevac, Ribare, Veliko Orašje i Veliki Popović.
Foto: Tanjug/Jadranka Ilić
