U nedelju, 1. juna, u prostorijama Treće mesne zajednice u Rumi, na adresi Glavna 39, biće održana manifestacija pod nazivom Sremski kolač i rukotvorine.
Domaćin manifestacije je Udruženje žena „Rumljanke“, a posetioci će imati priliku da uživaju u jedinstvenom spoju tradicionalne gastronomije i rukotvorina. Na manifestaciji će učestvovati 30 udruženja žena iz regiona, koje će predstaviti svoje najbolje kolače i rukotvorine, negujući na taj način recepte slatkiša i slaniša naših baka.
Okupljanje izlagača zakazano je za 14 časova, dok je zvaničan početak manifestacije u 15 časova.
U okviru programa, biće priređen i kulturno-umetnički deo, u kom će učestvovati učenici Osnovne škole „Zmaj Jova Jovanović“ i Kulturno-umetničko društvo Voganj.
Manifestacija predstavlja lepu priliku za druženje i očuvanje tradicije, a ono što je poznato je da se u Sremu od davnina zna – posle bogatog nedeljnog ručka valja se zasladiti – i to dobrim, slasnim kolačem.
Foto: Envato
