Početna Novo U Klenku će 7. jula birati najbolju breskvicu

U Klenku će 7. jula birati najbolju breskvicu

31

Na tradicionalnom Ivanjdanskom vašaru u Klenku, u ponedeljak 7. jula, biće održana manifestacija posvećena jednom od najlepših starinskih kolača – breskvici.

Breskvicijada, kako glasi i zvaničan naziv događaja, okupiće domaćice iz celog Srema koje će imati priliku da predstave najlepše i najukusnije verzije ovog prepoznatljivog kolača, poznatog po obliku, boji i ukusu koji nas vraća u detinjstvo.

Ova lepa manifestacija ne samo da promoviše domaće kolače, već i čuva uspomene na vreme kada su mirisi iz kuhinja naših baka ispunjavali dvorišta i domove.

Program počinje već u 12 časova kada će u porti crkve biti organizovano kuvanje riblje čorbe, a svi zainteresovani za učešće mogu se prijaviti do 6. jula na broj telefona 060/300-89-56.

Postavljanje štandova planirano je od 16 časova, dok je svečano otvaranje Breskvicijade zakazano za 17 časova. U 17:30 posetioci će moći da uživaju u vožnji fijakerima kroz selo, a proglašenje pobednika i najslađih breskvica biće održano u 19 časova.

Organizatori pozivaju sve ljubitelje tradicije, domaćih kolača i lepog druženja da dođu u Klenak i budu deo ove mirisne i ukusne letnje priče.

Izvor: Sremske vesti

Foto: Sremske vesti