Početna Novo Izvoz poljoprivrednih proizvoda iz Egipta tokom 2025. godine premašio 9 miliona tona

Izvoz poljoprivrednih proizvoda iz Egipta tokom 2025. godine premašio 9 miliona tona

34

Egipatski ministar poljoprivrede, Ala Faruk, objavio je da je izvoz poljoprivrednih proizvoda premašio 9 miliona tona u 2025. godini.

U televizijskom intervjuu za Al-Qahera News, Faruk je precizirao da je egipatski poljoprivredni izvoz dostigao ukupno 9,2 miliona tona.

Napomenuo je da su agrumi predvodili izvoz sa 2,10 miliona tona, zatim krompir sa 1,4 miliona tona, slatki krompir sa 400.000 tona i pasulj sa 350.000 tona.

Ministar je istakao da je Egipat izvezao preko 405 vrsta poljoprivrednih proizvoda u više od 176 zemalja, uspešno prodirući na nova tržišta na Filipinima, u Meksiku, Venecueli, Japanu i na Karibima.

Faruk je naglasio da Savet za izvoz i Odeljenje za poljoprivredni karantin ulažu sve napore da se prošire na nova tržišta. Ove napore, dodao je, potkrepljuju jaki međunarodni odnosi, visok kvalitet proizvoda i kontinuirana modernizacija laboratorija i karantinskih procedura.

Foto: Envato